بسم الله الرحمن الرحیم


اطلاعات و آمار نقطه ضعف یا قوت
اطلاعات و آمار نقطه ضعف یا قوت
اطاعات آمار اعوذ بالله من الشیطان الرجیم و من همزات الشیاطینبسم الله الرحمن الرحیمدر ابتدا لازم دیدم به اطلاع شما خواننده اتفاقی و انگشت شمار برسانم که بنده اطمینان دارم ای
نوشته شده در تاريخ شنبه 9 فروردین 1393 توسط اباذر حسن زاده | نسخه قابل چاپ | تعداد بازدید 63 بار
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم و من همزات الشیاطین
بسم الله الرحمن الرحیم

در ابتدا لازم دیدم به اطلاع شما خواننده اتفاقی و انگشت شمار برسانم که بنده اطمینان دارم این مطالبی را که به عنوان نقطه نظر در وبلاگ  قرار میدهم و نقطه ضعف هایی را که از امور و احوالاتمان از دیدگاه ناقص خودم عرضه میکنم اینطور نیست که کسی خبر نداشته باشد و یا آگاهی به آن نداشته باشد که میدانم همه میدانند و آنهایی که انگیزه عمل دارند دست بسته اند و آنهایی که دستشان باز است انگیزه عمل ندارند.

و اما بعد بزرگ ترین ضعف کشور از دیدگاه اینجانب که بر سر راه پیشرفت کشور قرار دارد نداشتن آمار و اطلاعات درست و طبقه بندی شده و قابل اطمینان در کشور است . هر کس با توجه به حوزه کاری خود و عموما هم با غرض و هدفی که به نفع خودش باشد آمار و ارقامی را ارائه میدهد و قسم و آیه قرآن هم می آورد که دقیق و موشکافانه عرضه شده است ولی کجاست آن قاضی تیزبین و باریک بین و بی طرف که بدون ترس و غرض و مرض اطلاعاتی معتبر و دسته اول از امور مختلف و بخش های حداقل حیاتی کشور عرضه کند تا چراغ راه تصمیم گیرندگان و برنامه ریزان خداترس و با مسئولیت و وجدان باشد.
در هر بخشی که وارد میشوی این ضعف اساسی و کمرشکن موجود است که یا اطلاعات و ارقامی مطمئن وجود ندارد و یا احتمال میدهی که موجود است ولی بندگان کمترین و بدبختی مثل ما را راهی به درک آن نیست . برای نمونه به این مسئله دقت کنید که با وجود برنامه ریزی های کلی که در زمینه آموزش و پرورش و تحول آن صورت گرفته است هنوز آماری رسمی ، واقعی و دقیق در زمینه ابعاد مختلف آن وجود ندارد و یا اگر دارد معلوم نیست در اختیار چه کسی است. شما به عنوان یک دانشجو و محقق نمیتوانید به راحتی و یا به سختی حتی سرفصل و منابع کتب درسی تدوین شده در این حوزه و ملاک های تصمیم گیری را به دست بیاورید . 
و بنده یک دلیل بیشتر برای آن سراغ ندارم و آن این است که مسئله ای به نام فکر جمعی و خرد عمومی در کشور ما و فرهنگ ما وجود ندارد و همه خودشان را با سواد و اهل و دیگران را بیسواد و نااهل تشخیص میدهند . چیزی به نام اطلاعات و آمار شفاف و در دسترس عموم محققین برای صاحبان قدرت در این سرزمین مثل سمی است مهلک که پست و مقام و موقعیت آنها را تهدید میکند . 
در فرهنگ عمومی اینطور جا افتاده است که کارها در نهایت پنهان کاری و دور از قضاوت دیگران به انجام برسد و محقق و پژوهشگر یا یک شهروند پرسشگر این مملکت اگر در جریان اطلاعات و ارقام واقعی قرار بگیرد برای امنیت ملی یک تهدید است و ممکن است دشمنان از آن سوء استفاده کنند و لذا اگر بر پرسش خود تاکید و پیگیری نماید یا عامل بیگانگان است و یا از طرف آنها تحریک شده است و باید کیسه گونی بر سر مبارکش کشید . ولی با کمال تعجب هر از چند گاهی متوجه میشویم که همان اطلاعات و ارقام به طور دقیق در دست دشمنان شماره یک این مملکت دست به دست میشود . 
اما به نظر بنده این میراثی طاغوتی است که از 2500 سال نظام شاهنشاهی به جمهوری اسلامی ارث رسیده است و کسی در صدد اصلاح آن نیست . یعنی فشار و در انزوا نگاه داشتن اقشار ضعیف 99 درصدی جامعه از هر جهت با هر نیت و دین و آیین و سطح سواد که باشند و باز گذاشتن دست آن 1 درصد با هر دین و آیین و نیت و سطح سواد و اعتقادی که باشند و نتیجه اش آن میشود که در پایین به 2 مورد آن اشاره میکنم : 
مورد اول : ترور دانشمندان و متفکران هسته ای و غیر هسته ای در حالی که در جامعه خودشان گمنام و غریب اند و بعد هم به انزوا کشاندن آنها در پی تهدیدات غرب.
مورد دوم : رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در پیامی تاکید مینمایند که سیاست تحدید نسل مانند شیر آبی که باز مانده است به کشور ضرر بزرگ و سخت جبرانی زده است و اگر فکری به حال آن نشود غیر قابل جبران خواهد شد.
و این دو مورد نشده است مگر با در ناآگاهی نگاه داشتن محققین و دانشمندان و متفکرین و نظریه پردازان و شهروندان پرسشگر این مرز و بوم و غفلت از این نکته که بسیاری از اطلاعات و آمار قابل پوشاندن از دشمن نیست و هر گونه تلاش در این جهت به ناآگاهی دوستان منجر میشود زیرا دشمن میداند از چه راهی این آمار و اطلاعات را به دست آورد ولی دوست تمام نگاهش به دست دوست است و در نهایت با ناآگاهی دوست و آگاهی دشمن واقعیت های خوب و امیدوارکننده غیرقابل باور و واقعیات تلخ و زننده با اثر صد چندان به جامعه تزریق و مورد بهره برداری دشمنان این مرزو بوم قرار میگیرند در حالی که شهروندان پرسشگر و منتقد اما دوست یا سر به نیست یا تبدیل به دشمن و یا منزوی میشوند عوامل دشمن روز به روز در دستگاهها و نهادهای حکومتی قوی تر و پرقدرت تر میگردند و للله عاقبة الامور

والسلام علی من التبع الهدی
به این مطلب امتیاز بدهید:  1  2  3  4  5 

موضوعات مرتبط با این مطلب : همه نظرات شخصی
____________________________________________________
برچسب ها:
,

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن مي باشد.

پرامکانات ترین سرویس وبلاگدهی