بسم الله الرحمن الرحیم


معنی نخبه در ایران !
معنی نخبه در ایران !
تعریف نخبه ایران اعوذ بالله من الشیطان الرجیم و من همزات الشیاطینبسم الله الرحمن الرحیمدر دهه اخیر در کشور عزیزمان شاهد گسترش گفتمانی هستیم که در آن توجه بسیاری به قشر نخبه شده
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه 9 مرداد 1393 توسط اباذر حسن زاده | نسخه قابل چاپ | تعداد بازدید 108 بار

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم و من همزات الشیاطین

بسم الله الرحمن الرحیم

در دهه اخیر در کشور عزیزمان شاهد گسترش گفتمانی هستیم که در آن توجه بسیاری به قشر نخبه شده و مسئولین کشور بارها و بارها بر لزوم حمایت از ایشان و مشارکت دادن آنها در امور کشور تاکید داشته اند . لذا از همان روزهای آغازین آغاز این گفتمان این سوال در ذهنم مطرح بود که نخبه چه کسی است و چگونه میتوان به عنوان نخبه در چتر توجه و حمایت مسئولین محترم قرار گرفت ؟
حال پس از 10 سال تحقیق و پژوهش و دقت در مسائل مربوطه و پیگیری اخبار و تجارب شخصی مفتخرم که به نظر خودم یک تعریف دقیق و کاملا کارشناسی شده و تجربی را از نخبه به خواننده عزیز ارائه دهم...

تعریف نخبه : نخبه شخصی است صاحب فکر و دانش کاربردی در زمینه ای خاص که میتواند هوشمندانه از دانش خود جهت خدمت رسانی به پیرامون و حل مشکلات طراحی کاربردی با احتمال موفقیت بالا داشته باشد اما ! جهت حمایت شدن باید دارای شرایط زیر نیز باشد :

1 - دهان بسته انتقادی و دهان باز تعریف و تمجید از همه مسئولین ذیربط و تصمیمات بجا و نابجای ایشان
2 - نداشتن انگیزه مالی و هیچ نوع چشمداشت اقتصادی اعم از دستمزد یا هزینه اجرای طرح
3 - اگر آقازاده یا مسئولی به طرح او جهت به نام خودزنی چشمداشت داشت بدون هیچ مقاومتی تسلیم شده و همکاری لازم را نیز با آقازاده یا مسئول ذیربط بصورت تمام و کمال داشته باشد.
4 - به هیچ وجه نباید طرح های خلاقانه و دانش خود را در اختیار بیگانگان قرار دهد یا توانائیهای خود را به استخدام آنان درآورد حتی اگر از گرسنگی رو به موت باشد.
5 - قابلیت بالایی در سگ دو زدن و التماس شبانه روزی به مسئولین و پیشبرد همزمان طرح خود با هزینه شخصی داشته باشد.

اشخاصی که دارای شرایط و تعریف بالا باشند از طرف مسئولین پس از سیر مراحل اداری و نداشتن مشکل امنیتی یا خطر بالقوه حتی پنچر کردن دوچرخه استاد یا همسایه با ارائه مدارک مستدل و متقن و نامه نگاری های بسیار جزو نخبگان کشور محسوب شده و شامل حمایت های زیر میگردند :
1 - دعوت در سمینارها و همایش های گوناگون جهت تهیه گزارش و گرفتن عکس در کنار مسئولین رده پایین جهت ارائه گزارش به مسئولین رده بالا
2 - دیگه روتو زیاد نکن همینه ...

جهت رعایت انصاف به برخی حمایت های متفرقه و محدود نیز اشاره میشود :
1 - در مواردی دیده شده است که یک نخبه خسته در ویژه های بیست و سی درد دلی داشته است.
2 - در مواردی حضور در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از تایید دستگاه های بیشمار ذیربط و گرفتن تضمین های لازم جهت نریختن پته آقایان مسئولین در حضور معظم له مشاهده شده است . (البته بعضی نخبه نما ها که پته ها را ریختند بعدا حسابرسی شدید گردیدند.)
3 - دادن مبلغی حداکثر 1 به 1000 هزینه های انجام شده نیز در مواردی مشاهده شده است. بقیه را اصراف و تبذیر محسوب نموده اند.

البته آقازاده ها و مشمولین بند پ از بسیار یا همه موارد بالا استثنا میباشند.

امیدوارم که تعریف دقیق و تجربی اینجانب مورد استفاده خواننده عزیز قرار گرفته باشد.

والسلام علی من التبع الهدی
به این مطلب امتیاز بدهید:  1  2  3  4  5 

موضوعات مرتبط با این مطلب : همه نظرات شخصی
____________________________________________________
برچسب ها:
,

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن مي باشد.

پرامکانات ترین سرویس وبلاگدهی