بسم الله الرحمن الرحیم


ثبت بقیع در سازمان جهانی یونسکو
ثبت بقیع در سازمان جهانی یونسکو
بقیع ثبت یونسکو اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیمبرای امضاء درخواست ثبت بقیع در سازمان جهانی یونسکو میتوانید به آدرس http://dar-alhuda.net/ رفته و فرم سم
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 26 مهر 1391 توسط اباذر حسن زاده | نسخه قابل چاپ | تعداد بازدید 241 بار
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
 بسم الله الرحمن الرحیم
برای امضاء درخواست ثبت بقیع در سازمان جهانی یونسکو میتوانید به آدرس http://dar-alhuda.net/ رفته و فرم سمت راست تصویر را پر کنید . برای پرکردن فرم به آدرس ایمیل و مشخصات فردی (اسم ، فامیل ، شهر ، خیابان ،‌کشور) نیاز دارید . در قسمت آخر هم میتوانید هر چه دلتان میخواهد بنویسید.به زودی ترجمه متن انگلیسی درخواست و همچنین راهنمای تصویری در همین پست قرار خواهد گرفت. لینک ثبت نام
برای مشاهده ترجمه متن انگلیسی و آموزش تصویری ثبت امضاء به ادامه مطلب بروید.

پس از رفتن به لینک ثبت امضاء در قسمتی از صفحه یک فرم تقریبا به شکل زیر نمایش داده میشود که با کلیک بر روی فیلدها میتوانید درون آنها را پر کنیدپس از پر کردن فیلدها با اطلاعات خواسته شده روی دکمه سبز رنگ SING کلیک کنید . در صورتی که امضاء پذیرفته شده باشد پس از چند لحظه این پیغام نمایش داده میشود:


اگر یک بار از یک کامپیوتر مبادرت به امضاء درخواست نمایید تا مدتی نمیتوانید از همان کامپیوتر برای امضاء دیگری استفاده کنید. اگر مدتی صبر کرده و دوباره به سراغ سایت بروید امکان امضاء مجددا فعال خواهد شد. این یک روش قدیمی استفاده شده توسط طراحان سایت برای جلوگیری از ثبت نام ماشینی است. 

در زیر ترجمه متن انگلیسی قرار داده شده است . با تشکر از همسر عزیزم که قبول زحمت کرد:

کمیته میراث جهانی یونسکو: ثبت بقيع در میراث جهانی

جنت بقيع یکی از بزرگترین قبرستان ها در جهان اسلام است، شامل بیش از 7000 بدن است، که در كنار مسجد پیامبر (ص) در شهر مدینه عربستان صعودی واقع شده است. قبرستان امروز شامل اجساد بسیاری از اصحاب حضرت محمد (ص) و دیگر اعضای خانواده اش، از جمله 4 امام شیعه است.

قبل از تخریب

برخی از قدیمیترین توصیفات شبیه معماری و مقبره توسط یک جهانگرد به نام ابن جباير در قرن یازدهم و دوازدهم به طور گسترده درشرق خاورميانه بررسي شد. وي توضيح مي‌دهد سنتهايي وجود داشته که به خاک سپرده شده است ، از جمله زیارتگاه و معماری، كه شامل چیزهایی مانند گنبدهاي سفید و ارتفاعات است.قبر امام دوم شیعیان، حسن بن علی، در آنجا واقع شده كه در ذيل به شرح آن پرداخته شده است:

"نزدیک قبر حضرت عباس بن عبدالمطلب و حسن ابن علی. دومي داراي گنبدي است كه سر به فلك كشيده است. در نزدیکی دروازه نخجوان قرار گرفته است و در سمت راست، مي‌توان از آن خارج شد. سر حسن(ع) به سمت پاي عباس نهفته است. دو قبر بالاتر از سطح زمين گسترده شده‌اند، با اسلوب و سنگ زیبا ، با صفحات نیکل تزئین شده، و با ميخ هاي سر ستاره اي بسته شده،كه تمام اينها باعث ايجاد يك اثر دل‌انگيز شده است.قبر ابراهیم فرزند پیامبر (ص)، از همان نوع است.

جنت بقيع به عنوان یک قطعه تاریخی است كه معماری ويران شده آن را نشان دهنده و تجسم تاثیر آموزه‌های وهابی در کشور پادشاهی عربستان صعودی است. وهابیون برای اولین بار در سال 1806  اقدام به گرفتن مدینه كردند و آن مقارن بود با زمانی که بسیاری از مكان‌هاي با اهمیت تاریخی نابود شده بودند، به جز آرامگاه حضرت محمد (ص). جنت بقيع سپس ​​توسط امپراتوری عثمانی، تحت حاكميت سلطان عبد المجید ، عبد الحمید و محمود بازسازی شد.

ازسال 1848 تا 1860، ساختمان ها بازسازی شدند وعثمانی گنبدها و مساجد را به سبک زیبایی‌شناسانه  پر زرق و برق و با شكوه ساخت. آنها همچنین بقيع را با یک گنبد بزرگ بر سر قبر چند تن از چهره های مهم بازسازی كردند.

در اوایل 1920، وهابی ها یک بار دیگر وارد عربستان صعودی شدند، و ابن صعود، شاه عبدالعزیز، در حال حاضر به عنوان پادشاه عربستان صعودی شناخته شده است. پس از آن بود که آرامگاه بقيع توسط اعضای آن در ماه آوریل سال 1925 تخريب شد واز آن زمان تا به امروز در آن وضعیت باقی مانده است.

بسیاری از شخصیت های قابل توجه دراين قبرستان به خاک سپرده شدند. برخی از آنها عبارتند از:

امام حسن بن علی، نوه حضرت محمد (ص)، پسر فاطمه (س) و علی، امام دوم

امام علی بن حسین (ع)، معروف به زین العابدين، امام چهارم

امام محمد باقر، فرزند علی بن حسین (ع)، امام پنجم

امام جعفر صادق، فرزند محمد باقر، امام ششم

بسیاری از همسران حضرت محمد (ص)

ابراهیم پسر حضرت محمد (ص) زاده ماریا قبطي که در دوران نوزادي درگذشت

فاطمه بنت اسد، عمه حضرت محمد (ص) و مادر امام علی (ع)

خاله دیگر حضرت محمد (ص) از جمله صفیه و Aatika

فاطمه زهرا (س)، دختر محمد (ص) و همسر اولش خدیجه بنت خوليد، محل واقعی قبر او ناشناخته است و یا مورد اختلاف است چون او نمی خواست افراد جايي را که او به خاک سپرده شده بود صدمه بزنند.

عباس بن عبد المطلب، عموی محمد (ص)

فاطمه بنت حزام، معروف به ام البنين که با امام علی (ع) ازدواج كرده، مادر چهار فرزند که دردفاع از امام حسین بن علی (ع) در نبرد در کربلا درگذشتند.

عثمان بن عفان، همراه حضرت محمد (ص) و خلیفه سوم. او در ابتدا در خارج از جنت بقيع به خاک سپرده شد، اما بعد از اينكه این قبرستان گسترش یافت قبر او را هم شامل شد.

مالک بن انس، امام مالک نیز شناخته می شود، یک حقوقدان مسلمان سنی که در حال حاضر بر اساس آن، مکتب فکری مالکی وجود دارد.


امروز 02 آبان 1391 تعداد امضاء ها از 50000 گذشت . البته امکان اضافه کردن امضاء هنوز وجود دارد.

این تنها یک درخواست از طرف ما برای ثبت بقیع در سازمان جهانی یونسکو میباشد. ممکن است به دلایل وجود مشکلات قانونی یا کارشکنی نام بقیع در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار نگیرد. اما! با توجه به اقدامات اخیر وهابیون لعنتی در انهدام مشاهد مشرفه این اقدام حداقل میتواند به عنوان بخشی از فشارهای افکار عمومی در اعتراض به وحشی گری وهابیت باشد. پس ما به وظیفه عمل میکنیم و نتیجه با خداوند متعال است. والعاقبة للمتقین.

اجرکم عندالله و التماس دعا
.
والسلام علی من التبع الهدی
به این مطلب امتیاز بدهید:  1  2  3  4  5 

موضوعات مرتبط با این مطلب : همه موضوعات آموزشیکل اخبارهمه مطالب اطلاعات عمومی
____________________________________________________
برچسب ها:
,,

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن مي باشد.

پرامکانات ترین سرویس وبلاگدهی